Om Priceshare

Vi er Danmarks eneste pris-søgemaskine, og vi bygger lige nu et samarbejde med tusindvis af forhandlere!

Målet er, at vores kunder kan finde den billigste pris, på netop det produkt de søger – på bare få sekunder.

Hvordan gør vi ?

Vi er i kontakt med en lang række af danske webbutikker, som gerne vil blive fundet af forbrugerne. Vi tilbyder dem en plads på vores side, og så giver de os lov til at vise deres produkter og opdaterede priser i sammenligning med alle de andre butikker der tilbyder de samme produkter. På den måde får butikkerne synlighed, og forbrugerne får en fair sammenligning af priser.

Når vi har fået adgang til butikkernes produktlister, opdaterer vi priserne i vores database flere gange i døgnet – på den måde kan vi tilbyde de billigste priser – hele døgnet rundt!

Jo flere samarbejdspartnere vi får, og jo flere varer vores samarbejdspartnere tilbyder, desto flere produkter kan vi tilbyde en fair sammenligning på. Derfor vil vi på sigt kunne tilbyde flere og flere sammenligninger, jo større og mere kendte siden bliver. Så del endelig det gode budskab 😉

Det vigtigste du skal vide om PriceShare er, at vi ALTID viser de billigste priser først.

Konkurrencen skal være fair, så vi viser INGEN reklamer på siden eller betalte placeringer – KUN prisen bestemmer placeringen.

Mød Vores Team

Sune Hansen
Sune HansenDirektør
Sune@priceshare.dk
Laust Kehlet
Laust KehletDriftsansvarlig
Laust@priceshare.dk
Kaj Poulsgaard
Kaj PoulsgaardContent Manager
Kaj@priceshare.dk
Simone Eriksen
Simone EriksenKommunikationsansvarlig
Simone@priceshare.dk
Henrik E. Hansen
Henrik E. HansenProgrammør
Henrik@priceshare.dk
Jacob Pihl
Jacob PihlSalg til butikker
Jacob@priceshare.dk